poniedziałek, 13 lipca 2015

Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne.

17.30
Miejski Dom Kultury

Miejski Dom Kultury już po raz czwarty zaprasza na Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. W Rawie Mazowieckiej w ramach spotkań folklorystycznych gościliśmy zespoły ludowe z Sardynii, Ukrainy, Francji, Bułgarii, Tajwanu, Mołdawii, Turcji, Serbii i Gruzji.
W tym roku zobaczymy zespoły z Turcji, Izraela i Rumunii.


EFEM z Turcji założony w 1974 r. Głównym celem Efem jest zachowanie i kultywowanie tureckich obyczajów, tradycji, strojów, muzyki i tańców. Efem bada i gromadzi informacje o nich oraz chroni kulturę turecką przed negatywnym wpływem współczesnej cywilizacji. Jednym z głównych celów zespołu jest promowanie tureckiej kultury zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

The Dabka Ensemble z Izraela  to grupa taneczna z Galilei (północna część Izraela). Grupa została założona w 1993 roku i początkowo była małym, lokalnym zespołem w Nazarecie, który jest miejscem narodzin Chrystusa. Dabka bierze udział w licznych imprezach folklorystycznych zarówno w kraju, jak i za granicą.

The Little Willow z Rumunii został założony w 2008 roku i ma na celu utrzymywanie i kultywowanie tradycji rumuńskich. Zespół  prezentuje swoje układy taneczne w trakcie półgodzinnego show, podczas którego widzowie mogą także obejrzeć piękne stroje, charakterystyczne dla różnych regionów Rumunii.

Zapraszamy na wspaniałe spotkanie z kulturą ludową do Miejskiego Domu Kultury w niedzielę 12 lipca o godz. 17.30. Bilety do nabycia w kasie MDK w cenie 10 zł.


Udostępnij znajomym!
Komentarze