sobota, 14 listopada 2015

Domowe Melodie w Rawie

19.00
Miejski Dom Kultury w Rawie
14 listopada 2015 r. o godz. 19.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbędzie się koncert zespołu Domowe Melodie. Koncert został sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego Miasta Rawa Mazowiecka 2015. Od 26 października w kasie MDK można nabyć bilety na ten wyjątkowy koncert w symbolicznej cenie 5 zł.

Domowe melodie to trójka muzycznych zapaleńców, którzy szturmem zdobyli serca słuchaczy w całej Polsce i powoli zarażają swoją muzyką zagraniczne kraje. Przemienili mieszkanie w studio nagraniowe i bez wsparcia wytwórni oraz jakichkolwiek promotorów w czerwcu 2012 roku wydali swój debiutancki album. Przez wielu zespół określany mianem fenomenu i objawienia polskiej sceny muzycznej. Piosenka zespołu pt. „Grażka” zadebiutowała na drugim miejscu legendarnej Listy Przebojów Trójki, tydzień później plasując się na pierwszym miejscu.

Ich koncerty wyprzedają się w mgnieniu oka - w przeciągu ostatnich dwóch lat zagrali ich ponad 150. Ich głos dotarł do samej Kasi Nosowskiej, która zauroczona twórczością zespołu zaprosiła ich do udziału w Męskim Graniu. Udało im się rozkochać w sobie magiczną Islandię, na którą zespół został zaproszony latem 2013, aby zagrać 5 wyjątkowych koncertów w różnych częściach wyspy. Na specjalne zaproszenie Ambasady Polskiej w Lizbonie zespół w czerwcu 2014 roku zagrał wyjątkowy koncert oraz wziął udział w serii spektakli Instytutu B61. „Domowe" zapisały się również na kartach historii festiwalu Open’er, dając trzy lata z rzędu zdaniem wielu jeden z najlepszych koncertów każdej z edycji. Autorka muzyki i tekstów Justyna „Jucho" Chowaniak razem ze Staszkiem Czyżewskim i Kubą Dykiertem stanowią swoistą mieszankę wybuchową charyzmy, poczucia humoru i dziecięcej wręcz wrażliwości. Sami jedynie skromnie podkreślają, że pragną grać i śpiewać co im na sercu leży.

17 grudnia 2014 roku po ponad półrocznej przerwie i ku zaskoczeniu wszystkich, zespół wydaje swoją drugą, tym razem podwójną płytę, na której znajdują się 22 nowe piosenki. 
Album „3”, podobnie jak debiutancka płyta, wygrywa głosami czytelników portalu Uwolnij
Muzykę w plebiscycie na Najlepszą Polską Płytę 2014.

W lutym 2015 Domowe Melodie oficjalnie rozpoczęły długo wyczekiwaną trasę koncertową po Polsce. Latem pojawili się na scenach kolejnych festiwali, takich jak SLOT Art w Lubiążu czy festiwalu Woodstock w Kostrzynie.

Do wyróżnień i nagród dotychczas przyznanych Justynie, Staszkowi i Kubie należą:
• debiut Roku 2012 według czytelników musicis.pl,
• polska Płyta Roku 2012 według czytelników uwolnijmuzyke.pl,
• singiel Roku 2013 dla piosenki “Grażka” według czytelników onet.pl,
• najlepsza Polska Trasa Koncertowa 2013 według czytelników portalu Brand New Anthem,
• nagroda transVOCALE Frankfurt 2013 przyznawana we Frankfurcie dla najlepszego artysty z Polski,
• druga Nagroda Cover AWARTS dla najlepszej okładki polskiej płyty 2013,
• Polska Płyta Roku 2014 według czytelników uwolnijmuzyke.pl.

Mimo wielkiego zainteresowania zespołem wytwórni i promotorów, cała trójka konsekwentnie odmawia propozycji współpracy i na własną rękę wydaje ręcznie przygotowywane płyty, które można zdobyć jedynie poprzez ich oficjalną stronę: www.domowemelodie.pl.

autor: MDK
Udostępnij znajomym!
Komentarze