środa, 6 stycznia 2016

Orszak Trzech Króli w Rawie


13:00


Już po raz trzeci będziemy świętować w sposób wyjątkowy. Ulicami Rawy we wspaniałym Orszaku, w skupieniu, rozmodleniu, ale i z wielką radością podążymy za światłem Gwiazdy Betlejemskiej i oddamy cześć nowo narodzonemu Jezusowi.
Orszak Trzech Króli oprócz wymiaru religijnego ma zintegrować nasze środowisko, w którym żyjemy, uczymy się i pracujemy oraz pielęgnować nasze tradycje. Pragniemy, by te uliczne jasełka, w których z radością pójdziemy pokłonić się świętej rodzinie, przyczyniły się również do kształtowania wśród młodych rawian aktywnej i twórczej postawy wobec sztuki i tradycji kulturowej oraz integracji rodzin.
Organizatorzy Orszaku Trzech Króli: parafia pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i Miasto Rawa Mazowiecka zapraszają do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Przygotowania do orszaku idą pełną parą. Obecnie szyjemy peleryny i tuniki, wykonujemy hełmy, miecze, czyli całą oprawę wizualną. Piekarnia „Smoleń” z Nowego Miasta przygotowuje specjalnie dla uczestników rawskiego orszaku pierniki, które rozdawać będą wśród uczestników orszaku studenci Uniwersytetu III wieku.
6 stycznia orszak rozpocznie się mszą św. o godz. 12.00 w kaplicy na osiedlu Zamkowa Wola. Po mszy św. ok. godz. 13 orszak wyruszy ulicami Jerozolimską i Warszawską. Zatrzyma się na chwilę przy szpitalu św. Ducha, gdzie rawscy Skauci odwiedzą oddział dziecięcy miejscowego szpitala. Potem przejdziemy pod kościół oo. Pasjonistów, a następnie podążymy pod duży kościół. Po dotarciu do szopki przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na kolędników będzie czekał gorący posiłek, który ufunduje Miasto Rawa Mazowiecka. To dla ciała, a dla  ducha? Na scenie przy dużym kościele wystąpi kapela góralska Jontki z Żywca, która uświetni rawski orszak pięknymi kolędami.
Jednocześnie przypominamy uczniom szkół ponadgimnazjalnych, że trwa konkurs na wykonanie wideoreportażu z obchodów święta Trzech Króli w naszym mieście. Zachęcamy gorąco młodych rawian do udziału w konkursie, a wszystkich mieszkańców do udziału w Orszaku Trzech Króli w Rawie Mazowieckiej.

Udostępnij znajomym!
Komentarze