sobota, 13 lutego 2016

Walentynkowy koncert: The Gate

18.00
MDK

Cena biletu 10zł.

THE GATE
Zespół został założony w październiku 2012 roku, kiedy spotkaliśmy się na pierwszej wspólnej próbie, czyli na trzy miesiące przed planowanym Końcem Świata.
Ponieważ "czasu było niewiele", byliśmy zmuszeni do szybkiego określenia swojego kierunku muzycznego. Mimo tego, że Koniec Świata został przełożony na termin bliżej nieokreślony, postanowiliśmy kontynuować swoją działalność.
Styl pojawił szybko, z uwagi na fakt, że wszyscy kochamy rocka progresywnego.
Grupę tworzą cztery różne charaktery, cztery różne zbiory doświadczeń nie tylko muzycznych, sięgających również teatru oraz sztuk wizualnych.
Mamy ambitne podejście do tworzenia, zarówno pod względem brzmieniowym, tekstowym, jak i kompozycyjnym; jest to mieszanka rock'n'rolla i rock'a progesywnego, pojawiają się elementy jazzu, bluesa i muzyki klasycznej.
Nasze inspiracje artystyczne są szerokie jak uśmiech Julii Roberts, toteż nie będziemy się na ten temat rozpisywać (bo ileż można pisać o Queen, Pink Floyd, Rush, Yes, Max'ie Richter'rze czy Bobby'm McFerrin'nie...) :)
Jesteśmy poważnie uzależnieni od wysokiej temperatury w muzyce i kawy (często zastanawiamy się czy jedno ma związek z drugim).

Źródło: emergenza.netUdostępnij znajomym!
Komentarze