sobota, 28 maja 2016

Koncert Patrycji Markowskiej - Dni Rawy 2016

18.30
Scena zamkowa


PATRYCJA MARKOWSKA – to artystka, której muzyka towarzyszy od urodzenia. Dziś Patrycja Markowska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej.
28 maja 2013 r. ukazał się najnowszy album wokalistki zatytułowany Alter Ego, który zyskał miano złotej płyty. „Najbardziej rockowa, najciekawsza płyta w moim dorobku. Pracowaliśmy z zespołem zamknięci w studiu w górach. Było trudno i pięknie! Efekty zaskoczyły nawet mnie samą” - tak o płycie opowiada sama artystka. Album zapowiada sześć teledysków: Alter Ego, Dzień za dniem, Wielokropek, Ocean, który Patrycja śpiewa w towarzystwie Artura Gadowskiego oraz Nim się zamienisz w żart, w którym wzięły udział dzieci członków rock&roll'owego zespołu Patrycji.
To właśnie album Alter Ego został okrzyknięty przez fanów najlepszym w karierze artystki. Sukces trasy koncertowej promującej ten album stał się inspiracją do rejestracji i wydania koncertu w formacie DVD.
Wokalistka wydała dotąd 6 solowych albumów i kilkanaście singli. Wiele jej utworów przez długi czas okupowało szczyty list przebojów. Patrycja ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień muzycznych, m.in. Eska Music Awards dla Artystki Roku (2008). Podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wygrała Konkurs Premier, zdobyła Nagrodę Dziennikarzy i otrzymała Złoty Dziób Radia Wawa za Przebój Roku Świat się pomylił (2007). Dwa krążki wokalistki – Świat się pomylił (2007) i Patrycja Markowska (2010), zyskały status Platynowej Płyty.

Udostępnij znajomym!
Komentarze