niedziela, 7 sierpnia 2016

Koncert na głos i fortepian

18.00
MDK
Miłośników muzyki poważnej zapraszamy w niedzielę, 7 sierpnia, o godz. 18.00 do sali widowiskowej MDK-u na koncert młodych talentów - Caroline Taylor (Wielka Brytania) - sopran liryczny oraz Jana Jakuba Gutkowskiego (Polska) - fortepian. Obydwoje studiują w Wielkiej Brytanii, mają już na swoim koncie udane projekty muzyczne, ale dla Caroline jest to pierwszy występ zagraniczny. Kuba prezentował się już w Rawie podczas koncertu MŁODZI NA POWAŻNIE kilka lat temu. W programie usłyszymy znane i mniej znane utwory - między innymi Gounoda, Cavallego, Lehara, Mozarta, Dvoraka, Pucciniego. Wstęp wolny.

Sylwetki wykonawców
Caroline Taylor - sopran, artystka rozpocznie we wrześniu br. studia magisterskie na kierunku wokalno-operowym jako stypendystka Królewskiego Północnego Konserwatorium Muzycznego w Manchesterze. Będzie tam studiowała pod kierunkiem Louise Winter. Caroline posiada tytuł licencjacki Uniwersytetu St Andrews z języków francuskiego, włoskiego i hiszpańskiego. Jej obecnym nauczycielem śpiewu jest Anthony Roden.

Caroline zadebiutowała w 2012 roku jako solistka w Sinfonia Antarctica Vaughan’a Williams’a. Wystąpiła również jako solistka z Anstruther Philharmonic Society w Glorii Vivaldiego i z Kellie Consort w Mszy h-moll J.S.Bacha. W przyszłym sezonie Caroline zaśpiewa rolę Anioła w Jepthcie Haendla z St Andrews Chorus. Pośród jej ról operowych znajdują sie Guwernantka w The Turn of the Screw i Panna Wordsworth w Albert Herring Benjamina Brittena, Coridon w Acis i Galatea Haendla (Byre Opera), Yum-Yum w Mikado Sullivan’a (Southampton Operatic Society) i Mabel w The Pirates of Penzance Sullivan’a (University of St Andrews Gilbert and Sullivan Society). Przyszłe występy to między innymi recitale solowe w Manchesterze i Edynburgu.

Jan Jakub Gutkowski uczył się gry na fortepianie u Richarda Beauchampa i Johna Camerona w St Mary’s Music School w Edynburgu. Po ukończeniu szkoły studiował klawesyn z Carole Cerasi w Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie, gdzie w 2013 roku zdobył nagrodę Nancy Nuttall Early Music Prize.

Jako klawesynista Kuba współpracował z wieloma dyrygentami, wykonując miedzy innymi ‘Msze h-moll’ J.S. Bacha, ‘Requiem’ Mozarta i ‘Dixit Dominus’ Haendla. Obecnie jest na trzecim roku studiów licencjackich, na kierunku filozofiia, uniwersytetu w St. Andrews. Kuba jest również członkiem grupy jazzowej St. Andrews Fusion.
tekst: Miejski Dom Kultury
Udostępnij znajomym!
Komentarze