sobota, 27 sierpnia 2016

XVI Rawski Rodzinny Rajd Rowerowy
Już 27 sierpnia zapraszamy na XVI Rawski Rodzinny Rajd Rowerowy, nad którym honorowy patronat objął Dariusz Misztal burmistrz Rawy Mazowieckiej. Organizatorami rajdu są: Miasto Rawa Mazowiecka i Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Haliny Konopackiej.

Start i meta rajdu będą znajdować się na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich. Zapisy przyjmujemy od 16 sierpnia 2016 r. na przystani nad zalewem Tatar w godz. 11.00 – 19.00, na hali sportowej Milenium przy ul. K. Wielkiego 28 w godz. 8.00 – 20.00 oraz w dniu 27 sierpnia w biurze rajdu na dziedzińcu zamkowym w  godz. 8.00 – 10.00.

Na uczestników rajdu czekają atrakcyjne nagrody, pamiątkowe koszulki i ciepły posiłek na zakończenie imprezy. W tym roku trasa rajdu będzie przebiegała w kierunku Przewodowic częściowo drogą techniczną wzdłuż trasy S8 oraz drogami gruntowymi i duktami leśnymi w okolicach Julianowa. Przerwę na odpoczynek zaplanowano po około 14 km na łące przy leśniczówce w Jelitowie.

Trasa będzie wiodła głównie drogami asfaltowymi i leśnymi o twardym podłożu. W tym roku udało się uniknąć przejazdów piaszczystymi odcinkami dróg. Na trasie znajduje się kilka podjazdów, które mogą być niewielkim utrudnieniem dla małych dzieci i rodziców wiozących swoje pociechy w przyczepkach. Generalnie trasa jest łatwa, a dla jeżdżących systematycznie na rowerze nawet bardzo łatwa. Całkowita długość trasy XVI Rawskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego wynosi 32 km.

Zapraszamy na start każdego, a w szczególności całe rodziny, na XVI Rawski Rodzinny Rajd Rowerowy.

autor: Z. Urbański
Udostępnij znajomym!
Komentarze