poniedziałek, 6 lutego 2017

Lekarze Miastu – przede wszystkim kultura Doktorze


18.00
MDK
Mariaż kultury ze zdrowiem w Rawie Mazowieckiej.

Z inicjatywą spotkań z mieszkańcami dotyczących ważnych problemów zdrowotnych, przedstawionych przez lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi na spotkaniach wzbogaconych przez ciekawy program kulturalny wystąpił do Burmistrza Rawy Mazowieckiej Dariusza Misztala Pan dr Robert Filipczak.

W ten sposób w Rawie Mazowieckiej w 2016 r. rozpoczęliśmy cykl spotkań z mieszkańcami pt. „Lekarze Miastu – przede wszystkim kultura Doktorze”. W listopadzie uświetnił go Pan dr Ryszard Kądziela, który zaprezentował wykład „Nałóg palenia tytoniu a zdrowie”, zaś w drugiej części swoje nostalgiczne wiersze i prozę zaprezentował Pan dr Piotr Pągowski – lekarz z Nowego Kawęczyna o duszy artysty. Autor tomów poezji i opowiadań, tworząc zatrzymuje w kadrze chwile, które w sposób nieustający poruszają czasem, dlatego nie możemy ich dostrzec. Dopiero spojrzenie zapisane w słowach Pana Piotra Pągowskiego pozwala je uchwycić – zauważyć to co niedostrzegalne, poczuć, zmusić do refleksji. W spotkaniu aktywnie uczestniczyła rawska młodzież, która zadawała liczne pytania, jedno z nich brzmiało „jak oduczyć rodziców palenia?”

W 2017 roku kontynuujemy ten cykl, już 6 lutego w poniedziałek o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury wystąpi pan dr Witold Szymański, który przedstawi zagadnienie pt. „Otyłość – rzeczywiste zagrożenie dla zdrowia i urody”, zaś w części kulturalnej zaprezentuje się Kabaret Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi, w którym lekarze wystąpią w roli artystów. Wstęp na spotkania jest bezpłatny.
autor: T. Sekuter
Żródło:  Urząd Miasta
Udostępnij znajomym!
Komentarze