piątek, 6 stycznia 2017

ORSZAK TRZECH KRÓLI


12.00
kaplica parafialna na os. Zamkowa Wola


https://www.facebook.com/rawaduzykosciol/photos/pcb.1234503746605423/1234502803272184/?type=3&theater


W Uroczystość Objawienia Pańskiego Już po raz czwarty jako jedno z 516 miast w Polsce Rawa Mazowiecka weźmie udział w jasełkach ulicznych.

Ks. Konrad Świstak – Proboszcz Parafii pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej zaprasza wszystkich mieszkańców Rawy i jej okolic do udziału w tegorocznym Orszaku Trzech Króli , który zacznie się o godzinie 12.00 w kaplicy parafialnej na os. Zamkowa Wola uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem Ks. Biskupa Wojciecha Osiala – który objął także honorowy patronat nad uroczystością. O 13.00 będzie uformowanie orszaku, a następnie ulicami Kazimierza Wielkiego i Jerozolimską podąży on na spotkanie ze Św. Rodziną przed nasz kościół parafialny. Po zakończeniu przemarszu Urząd Miasta przygotował dla każdego ciepły posiłek, drobny upominek oraz koncert w wykonaniu  Zespołu Śpiewaczego z Boguszyc.

U nas zaś podczas Mszy św. o godzinie 13.00 a po jej zakończeniu przy szopce na zewnątrz, w oczekiwaniu na przybycie Orszaku, kolędy będzie grała Orkiestra OSP w Rawie Maz. Przybycie Orszaku wraz z Trzema Królami przed nasz kościół przewidziany jest po 14.00. Na scenie przed naszym kościołem odbędzie się przedstawienie Pokłonu Trzech króli oraz radosne kolędowanie.

Wieczorem o 17.30 w ramach cyklu „Wieczory kolędowe” oraz podczas Mszy św. w kościele będzie śpiewał kolędy zespół „Tchnienie Boga”.

W tym dniu w naszej „Betlejemskiej szopce” pojawi się prawdziwy Józef i Maryja z Dzieciątkiem, będą również jak od kilku lat różne zwierzaki i ptactwo. Zwierzęta będą od godz. 8.00 do 18.00. W naszej szopce są różne stare sprzęty: maselnica, kołowrotek, chomąto, lampy itp. Są one pożyczone, ale zwracam się z gorąca prośbą, żeby przejrzeć swoje schowki i jeśli ktoś zechce przekazać do nas takie dawne rzeczy – będą one wtedy już stałym ubogaceniem naszej szopki i nie będziemy musieli szukać ich co roku.

Bardzo Was drodzy parafianie zachęcamy do licznego udziału w tej radosnej manifestacji Wiary. Przyjdźcie z waszymi dziećmi, zachęćcie bliskich! Warto założyć korony czy inne stroje, aby było barwnie i kolorowo, pośpiewamy kolędy, zjemy coś ciepłego a przede wszystkim pobędziemy razem ciesząc się z narodzin Jezusa.Udostępnij znajomym!
Komentarze