niedziela, 11 czerwca 2017

Piąty Marsz dla Życia i Rodziny

11.30
Kościół Ojców Pasjonistów

Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny w Rawie Mazowieckiej oraz Parafia św. Pawła od Krzyża Konfederacja Kobiet RP informują, że 11 czerwca 2017 r. przejdzie ulicami Rawy Mazowieckiej  piąty Marsz dla Życia i Rodziny.
Uroczystości rozpoczną się Mszą świętą w kościele ojców Pasjonistów o godz. 11:30, następnie wymarsz sprzed kościoła o godz. 12:30. Potem marsz przejdzie ulicami miasta, a finał odbędzie się przed rzeźbą ks. prałata Mieczysława Iwanickiego przy ul. Kościuszki.

Marsz dla Życia i Rodziny jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Tegoroczne hasło brzmi „Czas na Rodzinę!”. Marsz jest przede wszystkim świętem rodzin, stanowiącym okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem.
Uczestniczą w nim przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia, młodzież oraz osoby starsze. Imprezę tę wyróżnia jej afirmatywny charakter.

Marsze odbędą się w ponad 160 polskich miejscowościach. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. W Rawie Mazowieckiej Marsz jest inicjatywą organizacji pozarządowych.


Udostępnij znajomym!
Komentarze