sobota, 29 lipca 2017

Ósmy Rawski Triathlon

9.30 
nad zalewem 

Zapraszamy na Ósmy Rawski Triathlon 29-30 lipca 2017 r. Rawa Mazowiecka

Zawody rozpoczną dzieci w sobotę 29 lipca, o godz. 9.00. Dla nich organizowany jest aquathlon. Najmłodsi spróbują więc swoich sił w pływaniu i bieganiu.

Potem na starcie pojawią się dorośli zawodnicy, przed którymi będzie 1/10 IM. Oznacza to, że ponad setka osób (liczba zapisanych na dziś to 141) przepłynie 380 m, przejedzie na rowerze 18 km i przebiegnie 4 km 200 m. Zwycięzca otrzyma m.in. Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej.

W niedzielę natomiast będzie królował dystans olimpijski, na którym rozegrane zostaną też Mistrzostwa Polski Sztafet Samorządowych. Dystans olimpijski to duże wyzwanie i ogromny wysiłek dla zawodników. Najpierw sportowcy wskoczą do wody. Przed nimi odległość 1,5 km.

Potem wyjadą rowerem na 40-kilometrową trasę, a rywalizację zakończą po 10 km biegu. Na dziś swój udział zadeklarowało już 150 zawodników z całej Polski. Będziemy też gościć triathlonistę z Wenezueli.

Trzeba wspomnieć, że zapisy jeszcze trwają, więc można się spodziewać, że liczba startujących w ten weekend w Rawie przekroczy 300 osób. To dobra frekwencja dla naszych zawodów.

Na triathlonistów i kibiców czekają też atrakcje pozasportowe. Na scenie przy hali OSiR wystąpią bowiem lokalne zespoły muzyczne. Będzie też funkcjonowała tzw. Wioska Europejska, gdzie wystawcy zaprezentują swoje produkty i osiągnięcia.

Organizatorem Ósmego Rawskiego Triathlonu jest Klub Sportowy Triathlon Rawa.
Zadanie uzyskało dofinansowanie ze środków Miasta Rawa Mazowiecka.

Zapisy na http://zawody.triathlonrawa.pl/rejestracja.php#rejestracja


Udostępnij znajomym!
Komentarze