czwartek, 19 października 2017

V Festiwal Rubinsteina

18.00 
MDK 
Cena biletu - 10 zł 

W dniach 16-21.10.2017 roku w Łodzi odbywa się V Festiwal Rubinsteina.

W czwartek 19.10.2017 roku zapraszamy na koncert w MDK w Rawie Mazowieckiej - godz. 18.00

Tomasz Ritter urodził się w 1995 roku w Lublinie. W 2002 rozpoczął naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Karola Lipińskiego. W 2008 został uczniem prof. Iriny Rumiancewej-Dabrowski w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Od września 2014 roku jest studentem Moskiewskiego Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w klasie fortepianu prof. Aleksieja Lubimowa i Michaiła Woskresienskiego. Studiuje także fortepian historyczny i klawesyn u Aleksieja Lubimowa, Aleksieja Szewczenki i Marii Uspienskiej.

W listopadzie 2011 roku zwyciężył w IX Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Artur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy, otrzymując również nagrodę specjalną im. Anieli Młynarskiej-Rubinstein, Rubinową Szpilę Artura Rubinsteina dla osobowości artystycznej konkursu, nagrodę Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej oraz wiele nagród pozaregulaminowych.
We wrześniu 2012 roku otrzymał tytuł Laureata Estrady Młodych 46. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku oraz nagrodę specjalną Festiwalu – zaproszenie do zagrania z orkiestrą na koncercie finałowym kolejnej edycji Festiwalu (nagroda ta przyznawana jest wyjątkowo; wcześniej otrzymali ją Rafał Blechacz i Marcin Koziak).

W 2009 roku, w wieku czternastu lat, był finalistą konkursu Młody Muzyk Roku w Warszawie organizowanego i transmitowanego przez TVP Kultura.

Był stypendystą Marszałka Województwa Lubelskiego (w latach 2006-2011) oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Jest kilkukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2013 otrzymał Stypendium Artystyczne im. Franciszka Wybrańczyka Fundacji Sinfonia Varsovia.

W swojej dotychczasowej działalności koncertowej miał okazję grać m.in. z Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, Sinfonia Varsovia, Sinfonia Baltica pod batutą takich dyrygentów, jak: Łukasz Borowicz, Ian Hobson, Jerzy Maksymiuk, Bohdan Jarmołowicz, Jan Stanienda.

W dniach 16-21.10.2017 roku jest jednym z artystów koncertujących podczas V Festiwalu im.Artura Rubinsteina. W czwartek 19 października 2017 roku o godz: 18.00 w ramach Festiwalu Rubinsteina usłyszymy go w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej.Udostępnij znajomym!
Komentarze