niedziela, 7 stycznia 2018

Koncert Kolęd i Pastorałek

17:30
kościół  p.w. Niepokalanie Poczętej NMP

W dniu 7 stycznia 2018 roku o godz. 17:30 w kościele p.w. Niepokalanie Poczętej NMP w Rawie Mazowieckiej wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego z koncertem najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego posiada długoletnią tradycję, a jego głównym nurtem działalności artystycznej jest udział w państwowych, wojskowych
i kościelnych uroczystościach związanych z historycznymi i patriotycznymi rocznicami.

W skład Zespołu wchodzą: soliści, chór, balet, orkiestra symfoniczna i orkiestra koncertowa (dęta). RZAWP cieszy się ogromnym powodzeniem i uznaniem w kraju i za granicą. Zespół odbył ponad 200 tournée, m.in. do Niemiec, Francji, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Szwecji, Danii, Słowacji, Czech, Korei Południowej, Chin, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Wszystkie występy Zespołu są zawsze gorąco oklaskiwane przez publiczność i chwalone przez krytyków muzycznych za wykonanie i maestrię. RZAWP posiada na swoim koncie szereg nagrań dla Telewizji Polskiej, polskich firm płytowych oraz na potrzeby filmu. Ukazało się 50 płyt CD z nagraniami polskich pieśni patriotycznych i religijnych m.in. „Hymny i pieśni polskie”, „Pieśni staropolskie i rycerskie”, „Żołnierskie kolędowanie”, „Solidarni”, „Biel z czerwienią”, „Jak białe orły”.

Od 2006 roku Dyrektorem Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego jest Adam Martin – kompozytor, animator i menadżer kultury.

Serdecznie zapraszają:
Burmistrz Dariusz Misztal
ks dziekan Bogumił Karp
Udostępnij znajomym!
Komentarze