niedziela, 10 czerwca 2018

Marsz dla życia i rodziny

11.30 
w Parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 


Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny w Rawie Mazowieckiej oraz Rzymskokatolicka Parafia Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata informują, że 10 czerwca (niedziela) 2018 r. przejdzie ulicami Rawy Mazowieckiej szósty Marsz dla Życia i Rodziny.

Uroczystości rozpocznie o godz. 

11.30 Konferencja o Rodzinie w Parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata,
12.00 odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem ks. dr Przemysława Drąga, 
13:15 wymarsz sprzed kościoła.

Potem marsz przejdzie ulicami miasta, a finał odbędzie się przy pomniku Jana Pawła II. W programie artystycznym wystąpi młodzież z Katolickiego LO. 

W 2018 r. hasło przewodnie Marszów brzmi „Polska rodziną silna!”. Podkreśla ono zasadniczą rolę rodzin w budowaniu przyszłości Ojczyzny. Aby to zadanie mogło być przez rodziny realizowane, potrzeba zrozumienia i pomocy ze strony władz publicznych, instytucji kultury, edukacji, mediów i Kościoła. Tegoroczne Marsze dla Życia i Rodziny są płaszczyzną budowania narodowej solidarności wokół tych zadań do realizacji których zachęcał nas Jan Paweł II.

Marsze odbędą się w ponad 160 polskich miejscowościach. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. W Rawie Mazowieckiej Marsz jest inicjatywą organizacji pozarządowych i parafii.

autor:OKZiS
Udostępnij znajomym!
Komentarze