niedziela, 19 sierpnia 2018

Raz Na Ludowo - 2018

16.00 
MDK 

Zapraszamy na kolejną odsłonę imprezy „Raz Na Ludowo”, która tym razem odbędzie się 19.08.2018 od godz:16.00 w Miejskim Domu Kultury.
Na co tym razem mogą liczyć wielbiciele szeroko pojętej sztuki ludowej? Otóż w programie naszpikowanym atrakcjami znalazły się m.in. trzy konkursy- chętni będą mogli stanąć do boju w konkursie na najciekawszą piosenkę o wianku, tancerze zetrą się na deskach naszej sceny w zawodach tanecznych, a ci, którzy czują się regionalnymi mistrzami w rękodzielnictwie zapewne zechcą zaprezentować swój kunszt w konkursie na najładniejszą… rózgę rawską! Czeka nas także energetyczna potańcówka, którą poprzedzi nauka tańców regionalnych.
Ponadto każdy z nas, i to bez względu na predyspozycje, będzie mógł wziąć udział w warsztatach m.in. wikliniarskich, garncarskich, wycinankarskich etc. Poprowadzą je nasi ludowi artyści.
W okolicy MDK-u pojawią się, jak grzyby po deszczu, wioski tematyczne, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych gości. Dzięki nim poznamy tajemnice naszego regionu- świata muzyki, sztuki ludowej, kuchni, którą nie pogardziłby sam Makłowicz! Przez cały czas trwania imprezy „Raz Na Ludowo” będą nam towarzyszyły dwie autentyczne wiejskie kapele, pomiędzy którymi dojdzie do rywalizacji, ich muzyka na pewno wypełni po brzegi dobrą atmosferą nasz dom kultury.
W ramach tego wydarzenia pojawi się okolicznościowa wystawa a jej dopełnieniem stanie się prelekcja multimedialna pt. „Tradycje ludowe regionu rawskiego”.
Gwiazdą kolejnej edycji „Raz Na Ludowo” będzie Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej TRAMBLANKA. Działa on przy Miejskim Domu Kultury w Opocznie a powstał w 1958 roku przy Zakładach Płytek Ceramicznych. Od 50 lat wykorzystuje w swoich programach folklor muzyczny i taneczny z regionu opoczyńskiego, ale nie tylko, w jego repertuarze znajdują się również odniesienia do folkloru sieradzkiego, łowickiego, a nawet krakowskiego, czy górali żywieckich.
Przy obecnej edycji wydarzenia współpracują z nami Muzeum Ziemi Rawskiej, Urząd Gminy Rawa Mazowiecka, Nieformalne Stowarzyszenie Artystów i Twórców Rawskich.
Chcieliśmy też poinformować, że naszą imprezę dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu KULTURA LUDOWA I TRADYCYJNA 2018.
Wstęp bezpłatny!


Udostępnij znajomym!
Komentarze