niedziela, 9 września 2018

Mazovia MTB Marathon 2018

10.15 
start przy zalewie "Tatar" W najbliższą niedzielę 9 września w Rawie odbędzie się impreza rowerowa Mazovia MTB Marathon. Jest to już 7. edycja wydarzenia, którego organizatorem jest Cezary Zamana, historyczny zwycięzca Tour de Pologne i triumfator wielu międzynarodowych imprez kolarskich.

Setki kolarzy - pasjonatów MTB - wyruszy na trasę, żeby rywalizować ze sobą na czterech zróżnicowanych dystansach – Hobby (7 km), Fit (20 km), ½ Pro (40 km) i Pro (60 km). Zawody skierowane są do wszystkich dbających o swoje zdrowie i kondycję. Oprócz samego wyścigu, na terenie miasteczka sportowego odbędą się także wydarzenia towarzyszące dla dzieci.
Dla najmłodszych zawodników (do lat 6) zorganizowany zostanie specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Na starcie pojawi się znana wszystkim dzieciom z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Stacja telewizyjna MiniMini+, która patronuje całemu wydarzeniu przygotuje dla dzieci ciekawe konkursy z nagrodami oraz upominki. W biurze zawodów będzie można również odebrać dyplom uczestnictwa w zawodach.

Zorganizowana będzie klasyfikacja dla mieszkańców Rawy Mazowieckiej. Zostanie wyłoniony najlepszy rawianin w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć. Mieszkańcom Rawy, za okazaniem w biurze zawodów dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania na terenie miasta Rawa Mazowiecka, przysługuje zniżka przy opłacie startowej.
Pozostałe kwestie dotyczące udziału w maratonie opisane są w regulaminie Cisowianka Mazovia MTB Marathon 2018.
Podczas zawodów do pomiaru czasu zastosowany będzie nowoczesny system chipów aktywnych Mylaps Prochip, który używany jest przez organizatorów zawodowych wyścigów kolarskich. Zapowiada się prawdziwa rowerowa uczta.

Szczegóły na stronach organizatora http://www.mazoviamtb.pl

autor: Z. Urbański


Udostępnij znajomym!
Komentarze