sobota, 8 czerwca 2019

Łukasz Zagrobelny

22.00
teren zamkowy 

Pojawi się w naszych skromnych progach po raz pierwszy. Uznawany jest za posiadacza jednego z najlepszych męskich głosów w Polsce.  Jego kariera zaczęła się w 2007 roku, kiedy to wydał debiutancką płytę „Myśli warte słów” i zaczął odnosić liczne sukcesy. Przyznano mu wiele nagród, jest posiadaczem m.in. SuperJedynki za Przebój Roku, nagrody ESKA Music Awards (kategoria Artysta Roku), Telekamery w kategorii Muzyka, Nagrody Publiczności Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn, czy też Super Nagrody Programu 1 Polskiego Radia przyznana na KFPP w Opolu.

W 2009 roku ukazał się drugi album wokalisty „Między dźwiękami”, a w roku 2012 ukazała się kolejna płyta „Ja tu zostaję”, która już miesiąc po premierze pokryła się złotem. W roku 2013 ukazał się czwarty już album artysty pt. „Symfonicznie”, będący zapisem koncertu z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej ze studia koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.

Nie można też nie wspomnieć, że Zagrobelny od wielu lat związany jest z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie wystąpił w wielu musicalach „Miss Saigon”, „Grease”, „Les Miserables”, „Deszczowa Piosenka” i in. Od 2016 r. gra rolę Clopin w słynnym musicalu „Notre Dame de Paris” na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Rok 2017 przyniósł nie tylko  tytułową rolę Łukasza w musicalu „Doktor Żywago” w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, czy udział w słynnym „Les Miserables” na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi, był to również rok jubileuszu 10-lecia kariery scenicznej Zagrobelnego. Kolejny album wokalisty ukaże się w bieżącym roku.
To jego debiut w tej szerokości geograficznej, będzie sztos!!!
Udostępnij znajomym!
Komentarze