poniedziałek, 3 lipca 2017

Wakacje w mieście

Zaczynamy cyklem organizowanym przez Miejski Dom Kultury „Lato z kulturą” i Art-Pikniknikiem (02.07) na powitanie lata, który odbędzie się przy hali sportowej Tatar.

Od 3 lipca dla dzieci i młodzieży w Miejskim Domu Kultury rozpoczną się warsztaty artystyczne, które potrwają do 28 lipca. Będą to warsztaty teatralne, ceramiczne, plastyczne. Dla maluchów przygotowane zostały przedstawienia teatralne: „Złota rybka” (08.07), „Wilk, koza i koźlęta” (05.08) i „Mały Książe” (19.08). Dla nieco starszych polecamy kinową propozycję Noce filmowe, czyli nocną projekcję filmów wybranych przez mieszkańców miasta w głosowaniu internetowym (28.07 i 11.08).

W programie na lato są przewidziane również wydarzenia muzyczne: Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne (09.07), koncert piosenek z Powstania Warszawskiego pn. Powróćmy jak za (nie)dawnych lat (30.07), Raz na ludowo (20.08) i Rawa gra rap 9 (26.08).

Dużą muzyczną imprezą, której nie wolno przegapić, będzie Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej „Rawa Gra Szanty” (14-15.07). Festiwal odbędzie się nad zalewem Tatar. Organizatorem imprezy jest Rawskie Stowarzyszenie Miłośników Gier Fabularnych i Fantastyki „TOPORY”, a projekt współfinansuje Miasto Rawa Mazowiecka.

Bardziej aktywnych, preferujących ruch na świeżym powietrzu zapraszamy na wydarzenia sportowo-rekreacyjne. Dużym wydarzeniem sportowym będzie zapewne Rawski Triathlon, dlatego zapraszamy do udziału i kibicowania. Zawody odbędą się w dniach 29-30 lipca, oczywiście nad zalewem Tatar. A na zakończenie wakacji odbędzie się XVII Rawski Rodzinny Rajd Rowerowy (02.09). Zapraszamy wszystkich rawian i gości do czynnego w nim uczestnictwa.

Aktywnie czas można również spędzić na miejskiej pływalni Aquarium. Dzieci i młodzież w letnie tygodnie (26.06-18.08) będą mogły bezpłatnie skorzystać z kąpieli od poniedziałku do piątku w godz. 8-14, a ich rówieśnicy spoza Rawy zapłacą 50 %. Obie zniżki obowiązują za pierwszą godzinę pobytu na pływalni. ZGO Aquarium przygotował także bezpłatne zajęcia nauki pływania dla klas 0 i I-III (26.06-30.07), od poniedziałku do czwartku.

Pasjonatów historii natomiast rawskie muzeum zaprasza na Muzealny dzień z duchami (25.08), który odbędzie się na terenie baszty i dziedzińca Zamku Książąt Mazowieckich. W programie zwiedzanie baszty z duchem Ludmiły i poszukiwanie skarbu Ludmiły.

O wszystkich imprezach będziemy Państwu na bieżąco przypominać. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. A dla tych, którzy chcą po prostu spokojnie wypocząć zapraszamy nad zalew Tatar. Wszystkim uczniom, nauczycielom, urlopowiczom, mieszkańcom i gościom, życzymy udanych wakacji w Rawie.
Źródło: UM
Udostępnij znajomym!
Komentarze