wtorek, 31 października 2017

Głosowanie na wydarzenia z Budżetu Obywatelskiego

Prosimy wszystkich Państwa o wzięcie udziału w głosowaniu na projekty z budżety obywatelskiego.
Dzięki czemu będą się mogło odbyć w Rawie kilka ciekawych wydarzeń, takich jak np.: turniej rycerski, koncert muzyki elektronicznej i wiele innych.

Wystarczy tylko oddać swój głos poprzez internet. Wypełnienie formularza zajmuje nie więcej niż minutę!

Głosowanie internetowe: https://bo.lodzkie.pl/glosuj-online/

Poniżej opis projektów i zasady głosowania.

W290 - Podróż w przeszłość

Podróż w przeszłość ma za zadanie integrację różnych grup społecznych poprzez poznawanie historii. Zadanie ma charakter edukacyjny dostosowany do wieku, możliwości i stopnia zainteresowania przeszłością. Projekt ma uczyć przez zabawę. Wybrałam okres średniowiecza (Rawa Mazowiecka). Wystawy muzealne (średniowieczna umożliwia zwiedzanie osobom niewidomym).

W rawskim zamku miniemy się w salach i na korytarzach z dawnymi lokatorami. Na dziedzińcu nauczymy się średniowiecznego tańca i poznamy gry sprzed 600 lat. Odbędzie się turniej rycerski. Podejrzymy też księcia przy obiedzie i dowiemy się czy tym razem nikt nie czyha na jego życie.
Dla amatorów rękodzieła przewidziane jest lepienie i wypalanie glinianych naczyń oraz tkanie na warsztacie tkackim.
Najmłodsi będą mieli okazję uczestniczyć w zajęciach plastycznych w muzeum, w ramach których wykonają sakiewki, czy korony z "klejnotami", a także w warsztatach archeologicznych. Na sztucznie stworzonym stanowisku archeologicznym oprócz garnka pełnego skarbów będzie czekała niejedna zagadka do rozwiązania.
Nocą zorganizujemy Festiwal światła - pokaz żywych ciem, świetlików oraz sów.
Planowany czas realizacji zadania to wakacje 2018 r. Niektóre zajęcia i atrakcje będą odbywały się cyklicznie, inne wyłącznie w czasie imprezy plenerowej.

W276 Koncert - Marek Biliński

Marek Biliński jest pionierem polskiej muzyki elektronicznej. Zwany często „polskim Michelle Jarrem” jest wirtuozem syntezatorów. W połączeniu z laserowym show i pokazem świetlnym jego koncerty wyglądają oszałamiająco. Celem nadrzędnym tego projektu wydaje się promocja polskiej muzyki elektronicznej, tchnięcie w nią ducha nowego życia, danie siły przebicia wśród tandetnej komercji. Obecne młode pokolenie nie zna muzyki Pana Marka Bilińskiego, bo po prostu nikt im jej nie lansuje. Koncert Pana Marka byłby niesamowitą promocją polskiej kultury. Biorąc pod uwagę fakt, że Pan Marek jest w wieku emerytalnym, może być to ostatnia szansa.

Zapraszam do kontaktu woluntariuszy, którzy w pażdzierniku mają trochę czasu i chcą pomóc w kampanii zbierania głosów. mail budzet.obywatelski@interia.pl


W - Subregion Wschodni! ;)
Zasady głosowania:
  • głosować można tylko 1 raz, korzystając wyłącznie z jednego sposobu głosowania;
  • głosować można maksymalnie na trzy zadania zaznaczając je na jednej karcie;
  • głosujący przyznaje wybranym propozycjom zadań 3 punkty, 2 punkty lub 1 punkt, gdzie 3 punkty przyznaje się propozycji zadania, którą popiera się najbardziej, a 1 punkt - propozycji zadania, którą popiera się najmniej spośród wybranych;
  • głosować można na zadania z wybranego (jednego) subregionu; możliwe jest oddanie głosu na zadania zgłoszone do innego subregionu niż subregion zamieszkania głosującego.


Prosimy udostępnij informacje znajomym. Każdy głos się liczy!

Udostępnij znajomym!
Komentarze