sobota, 2 grudnia 2017

Spotkanie z poezją, muzyką i malarstwem.

18.00 
ul. Miła 4 

Poezja : Piotr Matywiecki
Jeden z najwybitniejszych polskich poetów współczesnych, eseista, krytyk literacki. W latach 1975 – 2016 opublikował 14 tomów poezji. W pisanym przez ponad trzy dekady i wydanym w 2017 roku poemacie „Palamedes" Matywiecki zawiera rozważania o sprzecznym z naturą urządzeniu świata oraz o założycielskiej morderczości cywilizacji. Autor antologii poezji polskiej "Od początku" (1997) oraz monografii o J. Tuwimie. Wydał dwa eseje „Kamień graniczny", 1994 i „Dwa oddechy”, 2010. Laureat licznych nagród, czterokrotny nominat lub finalista nagrody Nike.
Muzyka : Barbara Malcolm

Skrzypaczka koncertująca i pedagog, uzyskała dyplom na Wydziale Instrumentalnym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Występowała, jako solistka, kameralistka oraz członek orkiestry na scenach koncertowych Warszawy oraz na estradach licznych miast polskich i europejskich. W Rawie zagra po raz trzeci.

Podczas wieczoru usłyszymy
- N.Paganini - Kaprys op.1 nr 2 h-moll
- E. Ysaye - Sonata po. 37 nr 2 ,,Obsession"
- F. Kreisler - Recitativo et Scherzo-Caprice
Malarstwo : Zbigniew Nowosadzki

Zbigniew Nowosadzki to polski malarz mieszkający i pracujący w Warszawie. W swoim dorobku ma 38 wystaw indywidualnych w Austrii (Wiedeń), Belgii (Bruksela), Francji (Nancy) i Polsce oraz udział w ponad stu wystawach zbiorowych. Kilkakrotnie wystawiał swoje prace w Rawie.


Udostępnij znajomym!
Komentarze