sobota, 8 czerwca 2019

BRAThANKI


20.30 
teren zamkowy 
Gwiazdą tegorocznego święta Rawy Mazowieckiej będzie dobrze nam znany (wystąpili w naszym mieście w 2004 roku) i lubiany niemal przez wszystkich kipiący energią zespół Brathanki! Powstał on pod koniec 1998 roku z inicjatywy Janusza Musa - akordeonisty i puzonisty, który  do swojego pomysłu muzycznego zaprosił zaprzyjaźnionych muzyków, współpracujących na co dzień z czołowymi artystami polskiej estrady: Piotra Królika - perkusistę, Grzegorza Piętaka - gitarzystę basowego, Stefana Błaszczyńskiego - flecistę, Jacka Królika - gitarzystę i Adama Prucnala - skrzypka i klawiszowca oraz wokalistkę - Hanię Chowaniec „Rybkę", z którą wspólnie grali swoje pierwsze koncerty. Piosenki zespołu takie jak: „Czerwone korale”, „Gdzie ten, który powie mi", „Siebie dam po ślubie", „W kinie w Lublinie kochaj mnie" czy piosenka „Za wielkim morzem ty” do tekstów Zbyszka Książka, stały się przebojami i były chętnie śpiewane od Bałtyku po Tatry.

Jednym z ważniejszych wydarzeń dla zespołu Brathanki, okazała się gala „Fryderyki 2001", podczas której grupa otrzymała zasłużoną statuetkę Fryderyka w kategorii - Muzyka Tradycji i Źródeł.

Artyści zagrali w swojej karierze kilkaset koncertów w kraju i za granicą. Odwiedzili m.in. takie kraje jak: USA, Kanadę, Hiszpanię, Czechy, Belgię, Węgry, Niemcy, Liban czy Szwecję. Wielokrotnie brali udział w ważnych festiwalach i programach TV.
Aktualnie zespół koncertuje w kraju i za granicą z wokalistką Agnieszką Dyk i cieszy się niesłabnącą popularnością.
Udostępnij znajomym!
Komentarze