niedziela, 9 czerwca 2019

PAPA D

19.30 
teren zamkowy 

Tego zespołu na pewno nie trzeba przedstawiać. Artyści, którzy tworzą ten projekt mają status legend polskiej sceny muzycznej. Wystartowali pod nazwą Papa Dance w 1984 roku, a dwa lata później dołączył do nich Paweł Stasiak, który został wokalistą zespołu.Grupa bardzo szybko zdobyła popularność wśród nastoletniej publiczności dzięki takim przebojom jak: „Naj Story”, która na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1986 zdobyła 3. nagrodę w głosowaniu publiczności, jak również osiągnęła 1. pozycję na Liście Przebojów Programu III, „O-la-la” oraz „Ocean wspomnień”. Ta ostatnia zdobyła tytuł przeboju roku w Pierwszym Programie Polskiego Radia. Kolejne lata to nieprzerwane pasmo sukcesów i uwielbienie ze strony polskiej publiczności, Papa Dance produkuje kolejne hity, takie jak:  „Maxi singiel” - pierwsze miejsce w głosowaniu publiczności na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1987, „Nasz Disneyland” - 1. miejsce w głosowaniu publiczności na KFPP w Opolu w 1988 czy „Nietykalni” - nagroda Bursztynowa Patera na KFPP w Opolu w 1988 w koncercie premier.

W latach 80-tych zespół Papa Dance dał ponad 600 koncertów, a płyty i kasety magnetofonowe rozeszły się w ponad półmilionowym nakładzie. Tymczasem nadszedł rok 1990 i zespół ogłosił, ku zaskoczeniu fanów, że kończy działalność.

Lecz to nie koniec tej historii, bowiem kilkanaście lat później, w 2005 roku, powracają w wielkim stylu, ich nowy album naszpikowany jest przebojami, które znów nuci niemal całą Polska: „Czarny śnieg”, „Gdzie one są?” oraz „Bez braw na finał”.


Pod koniec listopada 2007 Papa Dance przeistoczył się w Papa D. i właśnie pod tą nazwą występują do dziś.

Warto też wspomnieć, że pod koniec sierpnia 2008 roku ukazała się kolejna płyta zatytułowana Bezimienni, zawierająca 12 premierowych nagrań: tytułowy „Bezimienni” oraz przeboje: „Będziemy tańczyć”, „Wyspa” oraz „Dla ciebie”.

W 2014 roku świętując swoje 30-lecie, zespół wydał płytę „Papa Loves Dance” z ulubionymi przebojami z początku lat 80-tych. W tym samym roku zespół otrzymał odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Teraz przybywają do naszego miasta!
Udostępnij znajomym!
Komentarze