Nowa Era nowoczesne wydawnictwo szkolne


nowa era / środa, 27 lipca, 2022

Rozpoczynając edukację w placówkach szkolnych, młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo istotną częścią życia jest edukacja. To dzięki zdobywaniu wiedzy uczniowie mogą rozpocząć świadomy dorosły etap swojego życia w przyszłości. Naprzeciw oczekiwaniom młodzieży wychodzi wydawnictwo Nowa Era, które wspomaga placówki dydaktyczne od najmłodszych lat nauki dzieci.

Wydawnictwo przyjazne rozwojowi dzieci

Na rynku polskim istnieje wiele wydawnictw szkolnych. Jednym z najpopularniejszych jest Nowa Era. Wydawnictwo zostało założone w 1992 roku i dzięki swojemu innowacyjnemu podejściu do nauki zyskało duże zaufanie pedagogów oraz rodziców. Nowa Era współpracuje z wybitnymi specjalistami, którzy opracowują podręczniki, a także tworzą wraz z wydawnictwem pomoce multimedialne oraz strony internetowe dla uczniów.

Warto zaznaczyć, że pomoce naukowe Nowej Ery znajdują się prawie w każdym plecaku szkolnym. Wydawnictwo dzięki niesłabnącej popularności ciągle się rozwija i uzupełnia swoją bibliotekę o nowe tytuły książek. Pedagodzy również mogą liczyć na wsparcie ze strony Nowej Ery, dzięki czemu ich praca stanie się nowoczesna, a uczniowie zyskają więcej potrzebnych wiadomości w ciekawej formie. 

Podręcznik, który odkrywa świat

Jedną z książek wydanych przez Nową Erę jest podręcznik “Planeta nowa” opracowany przez Dawida Szczypińskiego oraz Tomasza Rachwałę. Książka zachęca uczniów do zapoznania z ciekawymi miejscami w Polsce oraz na świecie. Młodzież szkolna może nauczyć się czytania map, poznać ukształtowanie terenu, a także położenie geograficzne poszczególnych państw.

Podręcznik za ciekawie uczniów merytorycznie przygotowaną wiedzą wzbogaconą o ilustracje, a także zachęca ich do odkrywania miejsc, gdzie mieszkają. Niezbędne kompendium wiedzy, które autorzy ofiarowali na ręce uczniów, przyczyni się do przygotowania ich do egzaminów kończących etap nauki. Warto zaznaczyć, że podsumowanie działów połączone z ćwiczeniami pozwoli uczniom przypomnieć najważniejsze zagadnienia związane z tematami lekcji oraz przećwiczyć je przed sprawdzianem.